Każdy posiadacz samochodu ma świadomość, że obecnie stosowane powłoki lakiernicze są delikatne i nie chronią zbyt dobrze przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Z tego powodu często właściciele aut tuż po zakupie auta szukają rozwiązania, które pozwoli zabezpieczyć lakier samochodowy przed matowieniem czy nadmiernymi ubytkami wynikającymi z codziennej eksploatacji auta.

Jakie zalety mają powłoki ceramiczne?

Do głównych zalet powłok ceramicznych zalicza się odporność na promieniowanie UV czy związki pochodzenia organicznego lub chemicznego (jak np. ptasie odchody lub sól drogowa). W ten sposób chronimy lakier samochodowy przed zmatowieniami i odbarwieniami. Powłoka ceramiczna ma też właściwości hydrofobowe, czyli odpycha wodę i inne zanieczyszczenia. Powłoka ceramiczna nadaje również efekt szklistego blasku lakierowi. Dla tych korzyści wybierając usługę jak powłoka ceramiczna cena nie powinna być najważniejsza. Cena powłoki jest uzależniona od rozmiaru auta, jego stanu czy ilości warstw powłoki. Car detailing zapewni profesjonalny przegląd samochodu z uwzględnieniem stanu lakieru samochodowego (jakość i grubość) _ W ramach usługi profesjonaliści usuną zarysowania i brud nagromadzony na karoserii samochodu, zapewnia dokładne mycie samochodu oraz wykonają potrzebną korektę lakieru.

Co może wpłynąć na cenę nałożenia powłoki ceramicznej?

Na cenę powłoki ceramicznej w konkretnym przypadku ma wpływ rozmiar samochodu, stan lakieru, odpowiednie przygotowanie samochodu, który musi być właściwie wypolerowany, a lakier dobrze odtłuszczony. W zależności od stanu auta usługa nałożenia powłoki ceramicznej może potrwać nawet kilka dni, co także ma wpływ na cenę usługi. Przed nałożeniem powłoki konieczne może być odświeżenie lakieru samochodu, aby był nieskazitelny. Warto mieć świadomość, że nawet małe rysy po nałożeniu powłoki ceramicznej będą widoczne mocniej. Nałożenie powłoki ceramicznej pozwoli zachować dobry stan samochodu na dłużej. Cena powłoki ceramicznej zależy również od jej deklarowanej trwałości (np. powłoka o trwałości do 5 lat lub do 3).

Powłoka ceramiczna może być przeznaczona dla każdego kto chce uzyskać pogłębiony kolor, wyraźną szklistość, łatwiejsze mycie czy efekt hydrofobowy. Z kolei cena za jej nałożenie jest zależna od wielu czynników i należy ją ustalić indywidualnie w ramach usługi car detailing.  Na pewno trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • trwałość powłoki ceramicznej (okres gwarantowanej ochrony);
  • jakość nakładanego produktu (produkty renomowanych firm bywają droższe);
  • rozmiar auta (chodzi o ilość zużytego produktu);
  • wiek samochodu (z powodu wykonania korekty lakieru);
  • jakość pracy oraz doświadczenie profesjonalisty;
  • zlokalizowanie punktu wykonującego car detailing (centrum miasta czy obrzeża).