Pielęgnacja skóry jest bardzo ważnym procederem, który zapewnia jej witalność oraz piękny wygląd. Trzeba pamiętać, iż każdy rodzaj cery wymaga odpowiednio dobranych kosmetyków, które będą właściwie na nią działały, a nie stwarzały większych szkód lub różnego rodzaju alergii. Od rodzajów zdrowej skóry, czyli normalnej, tłustej, suchej oraz mieszanej, przez typy problematyczne jak przykładowo skóra trądzikowa, na której skupimy się w tym artykule, a dokładniej na pielęgnacji takiego rodzaju. Chociaż taki typ cery jest dosyć popularny, najczęściej wśród nastolatków, to większość ludzi nie zadaje sobie trudu, by zdobyć wiedzę na ten temat oraz zastosować pomagające kremy lub serum. Każda osoba, która boryka się z problemową skóra wie, jak ważne jest sumienne I skrupulatne stosowanie dobranych do twarzy kosmetyków, w końcu od tego zależy uzyskanie oczekiwanego efektu. Poniżej przedstawiamy główne zasady naturalnej pielęgnacji skóry trądzikowej, które pomogą Tobie zapomnieć o tym problemie.

Zasady naturalnej pielęgnacji skóry trądzikowej

  1. Codzienne oczyszczanie
    Powinniśmy korzystać z naturalnych, łagodnych I delikatnych dla skóry żeli, które mogą być na bazie – różnych rodzajów – olejków. Powinny one dogłębnie ją oczyszczać. Unikajmy kosmetyków, które zawierają alkohol, ponieważ powodują one wysuszenie skóry, a także strasznie ją drażnią.
  2. Kosmetyki naturalne, które wspomogą zatrzymanie powiększania się zmian trądzikowych
    Czasami dobór odpowiednich kosmetyków do cery problemowej trądzikowej jest jak gra w kotka I myszkę – po wielu próbach możemy zwątpić, iż znajdziemy coś działającego dla Nas. Nie możemy się jednak poddać w tym momencie I po prostu uzbroić w cierpliwość. Przy czym powinniśmy dokładnie przyglądać się naszej twarzy – jak oddziałowują konkretne kosmetyki na skórę.
  3.  Skóra trądzikowa a makijaż
    Kosmetyki pielęgnacyjne nie są jedyną rzeczą, na która powinniśmy zwrócić uwagę. Tak samo jak one musimy dokonać selekcji kosmetyków do makijażu – one również mogą powodować alergie, podrażnienia, wysuszenia skóry oraz wzmagać stany zapalne, a przy tym ułatwiać bakteriom namnażanie I zapycha pory. Skupmy się na naturalnym makijażu, lekkim, który nie będzie zawierał w składzie żadnych silikonów.