W okolicy Sycylii znajduje się archipelag mniejszych, uroczych wysepek i jedną z nich jest wyspa o nazwie Marettimo. Jest ona drugą z największych wysp tego archipelagu. Jest także wyspą najdalej położoną od samej Sycylii. Ze względu na swoją odległość od szeroko pojętej cywilizacji będzie ona wspaniałym miejscem do ucieczki od codziennego hałasu i zabiegania, a także od zanieczyszczeń środowiska, które coraz bardziej doskwierają europejczykom.

Co warto zwiedzić na wyspie?

Jedną z większych atrakcji pięknego Marettimo są jej tajemnicze jaskinie. Ciągnące się w głąb ziemi groty są niesamowitą atrakcją dla grotołazów i osób zaprawionych we wspinaczkach. Można oglądać tam najróżniejsze formacje skalne, takie jak stalaktyty, stalagmity, czy potężne stalagnaty.

Oprócz schodzenia w głąb ziemi, możemy wybrać się także na wycieczkę górską. Na wyspie znajduje się niewielki szczyt o nazwie Monte Falcone, który ma zaledwie 686 metrów nad poziomem morza. Nie jest to bardzo wysoka góra, jednak będzie znakomitą atrakcją na spędzenie jednodniowej wycieczki. Ze szcytu góry można podziwiać przepiękny widok rozciągający się na plaże oraz Morze Śródziemne i okoliczne porty. Plusem tej niewielkiej góry jest jej roślinność, która jest bogata i jeszcze nie skażona przez człowieka.

Plażowanie

Oczywiście największą atrakcją wyspy są jej piękne plaże. Najpiękniejsza z nich nosi nazwę Cala Bianca i jest plażą żwirową. Na tej plaży można nurkować, co zdecydowanie polecam. Bowiem niedaleko od brzegu wyspy znajdziemy zatopione statki kupieckie, których widok zapiera dech w piersiach. Znajdziemy tam także podwodne jaskinie, które zaskoczą swoim pięknem.

Drugą ciekawą plażą na wyspie jest Punta Troia, gdzie znajduje się zabytkowy, bizantyjski kościół. Jego budowa zakończyła się w roku 1100, a za budowę odpowiadali mnisi bizantyjscy. Oprócz tego na wyspie znajdziemy także obiekty militarne, takie jak obronne zamki czy twierdze, a także ciekawie prezentujące się porty.