Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Obecnie dużą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Wykonywać go w domu, czy w salonie? W obu przypadkach warto pamiętać o kilku rzeczach.

Popularna hybryda to nałożenie na płytkę paznokcia specjalnego lakieru, a następnie utrwalenie go w lampie. Plusem tego manicure jest efekt, który utrzymuje się 2-3 tygodnie. Salony kosmetyczne oferujące hybrydę wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak wiele pań decyduje się na taki zabieg w domu. Czy jest możliwe, żeby manicure wykonany w domowym zaciszu wyglądał jak ten w salonie?

Rozpoczęcie przygody z manicure hybrydowym w domu nie wydaje się trudne. Pomocny może okazać się zestaw startowy do hybryd. Taki zestaw zawiera podstawowe produkty potrzebne nam do wykonania manicure w domu. Zanim zacznie się zabieg, warto zapoznać się z zasadami malowania paznokci. Niewłaściwie wykonana hybryda może skutkować niepożądanym efektem, na przykład lakier zejdzie po kilku dniach, zamiast utrzymywać się na paznokciu kilka tygodni. Takie rozwiązanie jest tańsze, niż wizyty w salonie tylko w przypadku, kiedy posiada się kilka lakierów. Pojedynczy lakier hybrydowy kosztuje więcej, niż tradycyjny. Kto lubi często zmieniać kolor paznokci, powinien liczyć się z większym wydatkiem. Malując paznokcie w domu należy pamiętać o higienie. Jeżeli nie zadbamy o sterylność zabiegu, próba samodzielnego wykonania manicure może skutkować nawet grzybicą paznokci.

Wiele pań decyduje się odwiedzić salon kosmetyczny, gdzie profesjonalna manikiurzystka wykona zabieg. Zanim dokona się zapisu na wizytę, warto poznać opinie o salonie. Trzeba zwrócić uwagę na higienę: czy personel pracuje w rękawiczkach, w salonie jest czysto, a przyrządy są dezynfekowane. Jeśli korzysta się z miejsca, które jest bezpieczne, taka wizyta ma swoje plusy. Profesjonalna kosmetyczka przed rozpoczęciem zabiegu zrobi wywiad dotyczący chorób skóry czy alergii. Jeśli wybierze się dobry salon, zabieg zostanie wykonany krok po kroku, profesjonalnymi produktami, a efekt utrzyma się długo. Doświadczona manikiurzystka nie tylko nałoży lakier, zadba też o skórki i pielęgnację całej dłoni. Są klientki, dla których wizyta w salonie to przyjemność i miła odskocznia.

Malowanie paznokci w domu wymaga odpowiedniego przygotowania i zakupu dobrych produktów. Decyzja o wykonaniu hybrydy w salonie powinna być poprzedzona dokładnym wywiadem na temat miejsca, w którym chce się wykonać zabieg. Obie opcje mają swoje plusy i minusy, warto je więc rozważyć. Najważniejszy jest jednak efekt – zdrowe, zadbane i piękne paznokcie.