“Ale jestem gruby”, “Jak by tu schudnąć?” – to tylko jedne z wielu pytań, które padają w sytuacji, gdy jesteśmy już kolokwialnie mówiąc “za grubi” i szukamy ratunku, by zgubić nadmiar kilogramów. Pamiętajmy jednak dlaczego doprowadziliśmy się do takiego stanu, poznajmy przyczynę i postarajmy się zwalczyć zbędne kilogramy, ale jak to zrobić? Dzięki lekturze naszego artykułu będziesz w stanie zapobiec temu problemowi, jak i o ile już borykasz się z nadwagą, to wierzymy, że wdrożysz nasze rady w swoje życie.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Nie da się ukryć i raczej wie to nawet przedszkolak, że ruch to nasz naturalny sprzymierzeniec w walce z mocami nadwagi. Doprowadzić się do stanu nadwagi jest bardzo łatwo, wystarczy siedzący tryb życia i jesteśmy załatwieni. Dlatego osoby, które pracują w chwili obecnej zdalnie, czy też na co dzień przebywają w biurach powinny zażywać maksymalnie dużo ruchu.

Jeżeli masz problemy w bardzo dużym stopniu z nadmiarem kilogramów, to oblicz swoje BMI i zacznij od spacerów; jeżeli zobaczysz, że to przynosi efekt, postaraj się o lekkie truchtanie na krótkim dystansie. Zobaczysz, jak szybko spada waga oraz ile straciłeś będąc grubym. Nadwaga wiąże się z poczuciem senności, apatii, a przede wszystkim jest niezdrowa. Poza tego typu problemami nadchodzą te, które są realnie widzialne jak: problemy z kręgosłupem, problemy ze stawami oraz problemy z układami oddechowymi i krwionośnymi. W przypadku gdy masz rodzinę, bądź jakieś ambicje, to po prostu poświęć to im! Nie pozwól, by zabiło Cię poczucie nienajedzenia się.

Będąc człowiekiem otyłym, jesteś bardziej narażony na występowanie nadciśnienia i to aż ośmiokrotnie!. To jest trudna przypadłość i aby się w nią nie wplątać, trzeba o siebie dbać. Zapewne słyszałeś o cukrzycy. Ludzie otyli są tę chorobę o wiele bardziej podatni, aniżeli Ci, którzy o siebie dbają.

Nie doprowadzaj się do stanu, w którym będzie trzeba Ciebie nosić, bądź doprowadzisz się do stanu, w którym każdy krok będzie przyprawiać Cię o ból. Zapewne chcesz żyć bardzo długo i cieszyć się realną obecnością wśród ludzi, których kochasz, a mając nadwagę tylko zabierasz sobie życie. Pamiętaj o tym!