Ustawienie mebli do sypialni w mieszkaniu może być trudne ze względu na ograniczoną przestrzeń. Nakreślenie planu i zwrócenie uwagi na funkcję i konieczność to podstawa.  Ustawianie mebli to sztuka: to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Nie oznacza to, że musisz być profesjonalistą, aby zrobić to dobrze. Przy odrobinie namysłu i chęci do eksperymentowania możesz całkiem nieźle radzić sobie sam i dobrze się przy tym bawić. Jednym z najtrudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń jest sypialnia, zwłaszcza jeśli jest mała. Na szczęście mamy kilka prostych wskazówek i trików, jak zaaranżować meble do sypialni.

Jak zaaranżować meble do sypialni?

Teraz, gdy znasz już podstawy, oto kilka kroków, które pomogą Ci zorganizować przestrzeń jak profesjonalista.

Używaj tylko niezbędnych mebli

Jest wiele rzeczy, które możesz mieć w sypialni, ale powinieneś zacząć od tego, czego potrzebujesz. Próba pracy z wieloma różnymi przedmiotami może łatwo stać się bałaganem i ostatecznie możesz nie potrzebować ich wszystkich.

Jest to szczególnie ważne w małych mieszkaniach, gdzie nie ma dużo dodatkowej przestrzeni — użycie mniejszej liczby elementów sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać i wydawać się dużo bardziej przestronne. Jeśli twój pokój jest wyjątkowo mały, użyj wyższych komód i półek, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania, jednocześnie zajmując mniej miejsca.

Pomyśl o funkcji

Najlepszym sposobem, aby mieć w sypialni tylko to, czego potrzebujesz, jest myślenie o tym, co zamierzasz zrobić. Jeśli masz dobry pomysł na to, czego chcesz i musisz zrobić w sypialni, możesz zaprojektować wokół tego.

Jeśli oglądasz dużo telewizji w łóżku, znajdź odpowiedni układ. Zaplanuj przejście z jednego miejsca do drugiego — nie chcesz, aby ścieżka między komodą a lustrem była zablokowana, gdy chcesz się upewnić, że twoje ubrania wyglądają dobrze.

Naszkicuj to

Łatwiej jest naszkicować różne aranżacje mebli niż przenosić meble po pokoju. Oszczędzi Ci to wielu błędów w myśleniu, że coś będzie pasować, kiedy nie będzie pasować lub zarysowaniu podłogi lub ścian podczas przesuwania komody po raz zylionowy (uwierz nam, to się zdarza).

Zacznij od łóżka

W pewnym momencie musisz przenieść rzeczy po rzeczywistym pokoju, a nie wokół rysunku. Jak ustawić łóżko w sypialni? Ponieważ łóżko jest najważniejszą częścią sypialni (jest tam w nazwie), najpierw ustaw je na swoim miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał umieścić go przy ścianie naprzeciwko drzwi lub największej ścianie bez okien, ale Twój wybór może się różnić.

W małej sypialni to może się nie udać. Znajdź miejsce na swoje łóżko, które jest dla Ciebie najbardziej sensowne, po prostu upewnij się, że możesz otwierać i zamykać drzwi sypialni i szafy. Ponadto, chociaż umieszczenie łóżka pod oknami jest całkowicie w porządku z punktu widzenia projektu, możesz odczuwać nieprzyjemne przeciągi w zimie.