Minimalistyczne wnętrza są zdecydowanie tym, czego potrzebuje dziś każda współczesna pani domu. Im mniej w nich bibelotów i zakamarków w meblach, tym mniej sprzątania! Salony urządzone w stylu minimalistycznym są nie tylko praktyczne, ale też bardzo miłe dla oka. W trakcie zamieszkiwania takich skromnych wnętrz łatwo zauważyć, że nawet codzienny domowy bałagan nie powoduje wrażenia nadmiaru przedmiotów dookoła. A jak dobrać najlepszy narożnik do wnętrza minimalistycznego?

Kolor i rodzaj tapicerki to podstawa!

Minimalistyczne wnętrza wcale nie muszą oznaczać niedosytu pod względem kolorystycznym, a wręcz przeciwnie. Czasami intensywny, ciekawy kolor mebli wypoczynkowych może bardzo dobrze harmonizować z ogólnym oszczędnym charakterem tego wnętrza. Dziś doskonale wiemy, że kanapa nie musi być brązowa ani zamszowa. Wybór tapicerki welurowej lub ze specjalnej plamoodpornej tkaniny w dzisiejszych czasach jest niezwykle powszechny, choć wciąż bardzo chętnie stawia się na tradycyjne meble z eko skóry w odcieniach brązu, beżu, czerni czy szarości. Setki rodzajów i kolorów tkanin tapicerskich mogą uczynić wybór nieco trudnym, ale osoby o bardzo konkretnych oczekiwaniach względem swojego wnętrza z pewnością poradzą sobie z tym zadaniem!

Jaki styl narożnika wybrać?

W minimalistycznym salonie narożniki nowoczesne są idealnym wyborem. Doskonale pasują one do gładkich frontów szafek otwieranych na docisk i stolików kawowych o niebanalnym kształcie. Narożniki typu nowoczesnego charakteryzują się zwykle szerokimi, wygodnymi podłokietnikami oraz regulowanymi oparciami, ale mogą również prezentować się bardziej futurystycznie dzięki charakterystycznym nogom. Bez względu na to, czy wybierze się narożnik z wielkimi poduszkami ozdobnymi, na wysokich nóżkach czy o mięsistych, przepastnych siedzeniach, najważniejsze będzie to, aby styl tego mebla pasował do reszty wystroju salonu. Są to meble o pokaźnych rozmiarach, dlatego w stylu minimalistycznym jest im “do twarzy”, ponieważ prostota designu równoważy ich rozmiary.