Centrum pokoju – czym jest? Może to być okno, kominek, mebel lub wyróżniona ściana. To jest centralny punkt pokoju i jest to cecha definiująca pokój.

Tworzenie centralnego punktu w pokoju

Niektóre pokoje mają oczywisty punkt centralny, taki jak kominek. Inni potrzebują niewielkiej pomocy w stworzeniu punktu skupienia. Okna stanowią doskonały punkt centralny w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli masz wspaniały widok. Stylowe okna mogą poprawić estetykę pomieszczenia, pomóc określić styl pomieszczenia i zwrócić uwagę na okna i widok.

Planując projekt pomieszczenia, pamiętaj o najważniejszych punktach. Oto pięć świetnych wskazówek, jak sprawić, żeby było okno w roli głównej.

Ustaw jasne półki przed oknami

Unikalnym sposobem na zwrócenie uwagi na okna jest zainstalowanie przed nimi przezroczystych półek. Umieść na nich swoje ulubione rośliny lub dekoracje, a stworzysz centralny punkt, który podkreśli Twój styl i uwydatni naturalne światło.

Użyj wiszących roślin lub ogrodu na parapecie

Mówiąc o roślinach, ogród z parapetem to kolejna opcja, która natychmiast przykuwa uwagę, zwłaszcza jeśli masz egzotyczne i wysokie rośliny. Wiszące rośliny, zawieszone na zewnątrz lub wewnątrz, uzupełniają wygląd i nadają pomieszczeniu przytulny charakter.

Zasłony z odważnym nadrukiem

Żadne okno nie jest kompletne bez zasłon, zwłaszcza jeśli się wyróżniają. Jeśli nie chcesz bardziej minimalistyczny wygląd, zasłony są powszechną inwestycją. Aby stały się centralnym punktem Twojego pokoju, kup zasłony z odważnym nadrukiem, który będzie zauważalny. Odważne zasłony będą jeszcze bardziej rzucać się w oczy w połączeniu z neutralnymi kolorami w pozostałej części pokoju.

Nowa aranżacja okien

Być może najśmielszym sposobem na stworzenie centralnego punktu jest zainstalowanie nowego układu okien. Duże i ciekawe okna w naturalny sposób stają się centralnym punktem pomieszczenia, jednocześnie wpuszczając więcej naturalnego światła. Istnieje wiele rodzajów okien do wyboru, ale okna obrazowe lub konfiguracje wykuszowe lub dziobowe są szczególnie uderzające i stanowią wspólny punkt odniesienia w salonie.

Możesz również łączyć różne style okien w przyciągającą uwagę aranżację, zaprojektowaną specjalnie do Twojego pokoju, która wizualnie otworzy pomieszczenie, zapewniając jednocześnie naturalne światło.

Umieść meble wokół niego

Pokój nie jest kompletny bez mebli. Czasami położenie okien sprawia, że ​​trudno jest być centralnym punktem. Oznacza to, że potrzeba czegoś dodatkowego, aby zwrócić na to uwagę. Jeśli tak jest, ustaw meble odpowiednio wokół okna, tak aby okno było pośrodku lub od razu było widoczne. Sofa, krzesło, stojak lub inny mebel może dopełnić pokój i przenieść centralny punkt z powrotem do okna. Jest to szczególnie skuteczne, gdy mebel stoi w miejscu, w którym można na nim usiąść i wyjrzeć przez okno.

Innym sposobem na zwrócenie uwagi na okno jest umieszczenie przed nim niskich mebli, aby przyciągało wzrok, ale nie zasłaniało widoku. Dodatkowo, po prostu przemeblowanie może wystarczyć.

Rozważając różne okna, pamiętaj o centralnym punkcie swojego pokoju. Może to mieć ogromne znaczenie i sprawić, że ogólna estetyka i samopoczucie będą lepsze niż wcześniej. Aby uzyskać więcej inspiracji na okna, zobacz niektóre z projektów, które Pella ostatnio zrealizowała.