Wobec istniejącej sytuacji na świecie, mnóstwo osób zastanawia się, jak przygotować się na ciężkie czasy. Niektórzy prognozują, że poszczególne kraje czeka większa zapaść niż USA w latach 20. Widmo wielkiego kryzysu nasuwa pytanie, jak przygotować się na kryzys ekonomiczny. Kwestia jest paląca, ponieważ według licznych opinii świat stoi u progi wielkiego załamania, a efektem tego będzie bezrobocie, głód i bieda.
Kiedy zastanawiamy się co zrobić w takiej sytuacji, powinniśmy pamiętać, że podstawową kwestią będzie uzyskanie takich kwalifikacji, które dadzą nam swobodę na kurczącym się rynku pracy. Jeśli jesteśmy urzędnikiem państwowym bez żadnych realnych umiejętności, w momencie zamrożenia lub obcięcia płac y, zostaniemy na lodzie. Dlatego pytanie odnośnie tego, jak przygotować się na kryzys ekonomiczny musi uwzględnić rozszerzenie umiejętności i kompetencji na polu zawodowym.

Niemniej istotną sprawą jest to, jak pomnażać gotówkę i czy trzymanie złotówek będzie opłacalne. Jeśli ktoś posiada zasoby finansowe na tyle duże, że może zainwestować w złoto, będzie to jedna z jego najlepszych decyzji. Złoto należy kupować u sprawdzonych sprzedawców, aby nie zostać oszukanym. Pamiętajmy też, że jeśli chcemy dowiedzieć się, jak przygotować się na kryzys ekonomiczny, powinniśmy zasięgnąć opinii osób, które znają się w temacie złota. Czarny scenariusz zakłada bowiem, że nabywanie sztabek złota i trzymanie ich w banku grozi utratą złota. Bankrutujący bank nie będzie w stanie wywiązać się z zobowiązań i istnieje ryzyko, że nasze aktywa przepadną.
Jak pomnażać gotówkę bez inwestycji w złoto? Najlepszym sposobem będzie krótkoterminowa lokata na kilka miesięcy. Tutaj też trzeba być czujnym i nie dać się wpuścić w maliny oszustom podobnym do Amber Gold.
Dodatkowe źródło dochodu, nie zaciąganie kredytów konsumpcyjnych i oszczędność będą pomocne nie tylko w kwestii, jak pomnażać gotówkę, ale wpłyną też na poczucie naszego bezpieczeństwa i obniżają stres związany, np. z koniecznością utrzymania rodziny.
Szukając rozwiązań, jak pomnażać gotówkę nie dajmy też się nabrać na kryptowaluty, szczególnie, gdy nie mamy o nich bladego pojęcia.
Ameryka lat 20-tych tuż przed krachem na giełdzie żyła bardzo wystawnie i bogato. Większość obywateli uwikłanych było w duże kredyty i długi, których nie byli w stanie spłacić w momencie utraty pracy. Kredyty i zero oszczędności doprowadziły USA do tragedii. Dlatego wyciągając wnioski z historii i ucząc się na błędach, bądźmy świadomi, jak przygotować się na kryzys ekonomiczny, żeby nie podzielić losu Amerykanów z lat 20-tych.