Mnóstwo korzyści dla rozwoju Twojego dziecka w jednej skromnej grze planszowej

Szachy to gra królewska, która niesie ze sobą niezwykle dużo korzyści, zwłaszcza gdy grają w nią dzieci. Rozwijają umiejętności planowania, strategii, uczą logicznego myślenia i konsekwencji własnych decyzji i czynów. To przydatne sprawy, które rzutują na dalsze życie dziecka. Logika przydaje się zwłaszcza w nauce szkolnej, przede wszystkim na lekcjach matematyki.

Ze względu na wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą nauka gry w szachy, warto rozpocząć ją we wczesnych latach dziecięcych. Jeśli Twoje dziecko wykazuje jakiekolwiek chęci rozpoczęcia przygody z szachami, koniecznie to wykorzystaj i zapisz malucha na zajęcia. Szkoła szachowa przyjmuje dzieci w wieku nawet 3-4 lat.

Zajęcia stacjonarne i możliwość zajęć zdalnych, aby uczyć wszystkie dzieci w Polsce

Szachy Warszawa to propozycja nauki gry w szachy stacjonarnie. Jeśli jednak nie jesteś z Warszawy, a szachy interesują Cię bardzo i chcesz, aby Twoje dziecko połknęła bakcyla, nie martw się. ChessForKids organizuje również zajęcia online, dzięki czemu każde dziecko z jakiegokolwiek miasta w Polsce ma szansę rozpoczęcia nauki szachów u prawdziwych szachowych mistrzów z odpowiednim podejściem do dzieci.

Istnieje też inna możliwość. Możemy zorganizować klub szachowy w szkole Twojego dziecka jeśli zbierze się wystarczająca liczba chętnych. Dlatego porozmawiaj z maluchem o tym, jak fascynującą grą są szachy, a rodzicom innych dzieci przedstaw korzyści, jakie płyną z nauki tej królewskiej gry przez Wasze dzieci. Na pewno będą chcieli rozwijać swoje maluchy, a rola szachów w tej procedurze jest znacząca.

Organizacja klubu szachowego w szkole Twojego dziecka

Pomożemy Wam w organizacji klubu, skontaktujcie się z ChessForKids. Dysponujemy wspaniałymi nauczycielami, którzy poprzez zabawę uczą dzieci tajników i zasad gry na szachownicy. To profesjonaliści, którzy są doskonałymi pedagogami i do tego mistrzami szachowymi z prawdziwą pasją do gry.