Na lekcjach historii czy to w szkole podstawowej czy średniej każdy z nas uczył się o przeszłości naszego pięknego kraju jakim jest Polska. I na pewno większość z nas wyniosła z zajęć wiele ciekawych informacji na temat symboli jakie charakteryzują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jakie to są znaki? Na pewno mowa tutaj o herbie, fladze bądź też hymnie.
Niniejszy wpis ma za zadanie przedstawić czytelnikom jaki jest herb Polski, a dokładniej co przedstawia.

Najpiękniejszy symbol Polski

Godło Polski jest jednym z piękniejszych jakie można podziwiać na świecie. Dlaczego? Dlatego, że przedstawia białego orła ze złotym dziobem, który ma głowę zwróconą w prawo. Na niej ma założoną złotą koronę. Dodatkowo ma rozwinięte skrzydła oraz złoty dziób i szpony. A to wszystko zostało umieszczone na czerwonym tle. Skąd taki pomysł na godło? Na pewno te wszystkie informacje zostały umieszczone w ustawie, a ta w Konstytucji RP. Herb i jego barwy powiązane są z polską flagą. Biel symbolizuje srebro, a czerwień krew i waleczność. Czyli wszystko to co przedstawia przeszłość naszego narodu. To nic innego jak wartości historyczne. Jak ktoś chce znaleźć więcej informacji na ten temat to warto poszukać albo w książkach o kraju, z historii lub też wpisać i wyszukać haseł w Internecie. Wystarczy wpisać informacje typu orzeł polski godło a wyświetli się kilkanaście stron zawierających opisywaną tematykę.
Uważam, że warto zagłębić swoją wiedzę na ten temat, Ponadto nie każdy może o tym słyszał, ale istnieje kilka legend na temat godła polskiego. Jedną z nich jest to, iż Lech, założyciel Państwa przechodząc minął białego orła, który siedział wysoko na drzewie na tle czerwonego nieba od zachodu słońca. Tak mu się to podobno spodobało, że postanowił wykorzystać ten motyw i wstawić go między innymi na monety, pieczęcie czy swój herb. Godło Polski miało swoją ewolucję na przełomie wieków. Istniało kilka wersji herbu. Na niektórych na przykład orzeł był bez korony. Warto poszukać w podręcznikach jak te wzory wyglądały.