Jest wiele pięknych dni w życiu każdego człowieka. Jeden najlepiej wspomina swój ślub, inny urodzenie dziecka, a jeszcze inny znalezienie pracy. Każdy człowiek pielęgnuje w sobie ważne wydarzenia i często wspomina. Miłość dwojga to piękne uczucie, a jeżeli zwieńczeniem jest ślub, założenie rodziny jest jego wspaniałym zwieńczeniem. Młodzi ludzie, którzy chcą razem iść przez życie, planują najczęściej wesele dla najbliższej rodziny i przyjaciół, których chętnie widzieliby obok siebie.

Jak duży jest koszt wesela?

Obecnie koszt wesela to są bardzo duże pieniądze, nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, dlatego wszelkie kroki trzeba zacząć dość wcześnie, aby w przeciągu jakiegoś okresu czasu nazbierać odpowiednią kwotę. Bardzo często przyszli państwo młodzi wyjeżdżają za granice, aby zarobić na wesele, ponieważ sama impreza jest dla nich niezmiernie ważna i chcą ją zrealizować pomimo różnych przeszkód. Każdy ma różne potrzeby, jeden chce mieć wystawne wesele z dużą ilością gości i z wieloma atrakcjami, inny woli skromny ślub, gdzieś z daleka od gwaru i ludzi. Są różne gusta i trzeba to uszanować. Jeżeli jednak młodzi ludzie obstają przy hucznym weselu i mają zgromadzone fundusze, to muszą zadbać o odpowiednią oprawę miejsca ślubu i zaangażować się w zorganizowanie wesela. Każde takie przedsięwzięcie to duży projekt logistyczny. Trzeba zgrać ze sobą wszystkie elementy układanki. Przede wszystkim sala weselna i kolacja dla gości. Wiele restauracji i domów weselnych oferuje tego typu usługi, ale ze względu na duże obłożenie należy odpowiednio wcześniej zarezerwować salę i zapłacić zaliczkę.

Jak przygotować menu na weselną kolację?

Kolejnym problemem jest menu, ponieważ goście mają różne potrzeby, chociażby ze względów zdrowotnych. Należy wziąć pod uwagę wegetarian i urozmaicić tak kolację, żeby każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego i smacznego. Wielu gości przyjeżdża z daleka i dla nich muszą być przygotowane dania obiadowe. Jeśli chodzi o alkohol, to jest ogromna dowolność. Modne są ostatnio stoły barmańskie, gdzie wykwalifikowani barmani serwują drinki na życzenie gości. Koktajle mogą być również bezalkoholowe, co jest szczególnie mile widziane przez młodszych uczestników wesela. Menu można wybrać tradycyjne albo pokusić się na pewien rodzaj kuchni np. włoskiej, chińskiej czy gruzińskiej. Jest to bardzo ciekawy akcent i ukłon w stronę gości weselnych, aby mogli popróbować potraw z innych stron świata. Do tego bardzo często na weselach umieszczane są szwedzkie stoły z potrawami wiejskimi, rybami i owocami morza, tak by goście mogli urozmaicić sobie dania główne. Ważnym elementem kulinarnym są stoły z ciastami i słodkimi deserami, aby goście mogli wedle swoich potrzeb kosztować smakołyków. W połowie wesela podawany jest tort, który dzieli para młoda pomiędzy uczestników wesela. Najczęściej jest to duża biszkoptowa konstrukcja misternie ozdobiona, tak by jego widok cieszył nie tylko podniebienie, ale i oczy uczestników imprezy.